• Praha 733 123 999
  • Brno 734 449 949
  • Bratislava 0918 570 900
  • Sydney 0422 611 611

Stopover

Co byste měli o Dubaji vědět?

Dubaj (anglicky Dubai) je město patřící do federace Arabských Emirátů a nachází se na pobřeží Perského zálivu. V hlavním městě Dubaji, které je centrem ekonomickým, sociálním, kulturním i politickým žije 99 % obyvatel emirátu. Oficiálním náboženstvím je islám, proto je vhodné respektovat určité zvyklosti místních obyvatel. Každý kdo toto město navštíví rychle pochopí proč si vysloužilo přívlastky jako luxusní nebo přepychové. Kromě nejvyššího obchodního centra se pyšní nejdelším vlakovým systémem na světě i nejvýše položeným výtahem (ten byl navíc vyroben v České republice).

Ubytování

Využijte výhod programu společnosti Emirates - Dubaj Stopover (DSO). V rámci programu máte možnost výběru ubytování ze široké nabídky více než 60 hotelů v různých cenových kategoriích od jednoduchých až po zcela luxusní. V rámci balíčku bude zajištěn transfer do hotelu a zpět nebo získáte balíček s informacemi o Dubaji. Více informací o programu DSO.

Co navštívit během stopoveru?

Míst a aktivit, kterých by jste si neměli nechat ujít je v Dubaji nespočet. Mezi nejvyhledávanější patří například nejvyšší budova světa Burj Khalifa vysoká 829,8 m byla dokončená v roce 2009. Z ní vás čeká velkolepý výhled na celou Dubaj. V budově se nachází i nejznámější obchodní dům Dubai Mall. Zalyžujte si a nakupujte v obchodním centru Mall of the Emirates. Velice známé jsou také uměle vytvořené poloostrovy v různých tvarech. Pal Jumeriah má podobu palmy. K vybudování, které trvalo několik let, bylo potřeba 7 milionů tun kamení a 94 kubických metrů písku. Nejluxusnější hotel světa – Burj Al Arab se pyšní 7 hvězdičkami a je jednou z možností ubytování (pro ty náročnější z vás), ale také atrakcí, kterou nemine téměř žádný turista. Zábavný lunapark Dubailand vám zajistí slušnou dávku adrenalinu! Za pozornost stojí také Creed Dubai – dubajský záliv, který je srdcem města. Symbolem zálivu jsou větší dřevěné lodě. Projížďka takovou lodí se pro vás stane nevšedním zážitkem.

Měna

Oficiální měnou je arabský dirhám (AED). 1 AED se dělí na 100 filů. V přepočtu je 1 dirhám přibližně 5,2 Kč. Mnoho obchodů, hotelů a restaurací akceptuje platbu americkými dolary či eury. Peníze si můžete vyměnit po příletu na letišti v Dubaji, ve směnárnách, ve městě nebo vybrat z vaší karty v některém z bankomatů, kterých je všude dostatek. V novějších částech města se však dá bez problémů platit platebními kartami.

Víza

Občané České a Slovenské republiky získají víza na místě. Po příletu jsou vám bezplatně udělena do pasu „visa on arrival“, které vás opravňují k turistickému pobytu na 30 dní.

Podnebí

Dubaj se vyznačuje suchým, tropickým klimatem. Měsíce srpen – květen jsou ideální pro jeho návštěvu,. Pokud vám nevadí teploty 42 °C a více v ostatních měsících, pak můžeme říct, že zastávku v Dubaji je vhodné absolvovat celoročně.

Co byste měli o Soulu vědět?

Soul (anglicky Seoul) je hlavním a počtem obyvatel kolem 13 milionu také největším městem Jižní Koreji. Leží v severozápadní části země na řece Hangang. Je druhým nejlidnatějším městem na světe (hned po Tokiu). Město Soul se zařazuje mezi města s nejnižší kriminalitou, proto se během své zastávky budete cítit bezpečně.

Ubytování

Ceny ubytování jsou v Soulu poměrně příznivé. Hotel se snažte zvolit tak, aby byl v dobré docházkové vzdálenosti od metra. Čím blíže centru, tím lépe. Nestrávíte pak dobu v Soulu cestováním. Město nabízí ubytování různých typů. Jestli je váš rozpočet limitovaný nebo máte rádi dávku luxusu, každý si vybere. Cenově se hotely pohybují již od $ 30.

Co navštívit během stopoveru?

Velkým lákadlem pro zahraniční turisty jsou velkolepé paláce, kterých je ve městě hned několik. Nejznámější jsou Kyongnokkung, který sloužil jako královské sídlo 200 let, paláce Toksugung, Chandeokgung nebo Changgysonggung. Vynechat by jste neměli národní korejské nebo Korejské buddhistické muzeum. Pohodu a relax můžete nasávat v krásných parcích T´Apkol nebo Namsan, součástí kterého je botanická zahrada a vyhlídková soulská věž Seoul Tower. Spolu s kopcem, na kterém stojí, vás vyvede do výšky 483 m. Jestli vás popadne nákupní mánie, zamiřte na tradiční tržiště Namdaemun nebo do obrovského nákupního centra Lotte Word. V jeho těsné blízkosti se nachází další z místních atrakci – Jongno Tower. Nechte se vyvést zdarma na samotný vrchol této architektonicky zajímavé budovy a vychutnávejte si scenérie města z ptačí perspektivy. Využít také můžete pestrou nabídku výletů, které letiště Incheon organizuje pro cestující zdarma. To je také jeden z důvodu proč bylo už po několikáté vyhlášeno nejlepším přestupovým letištěm na světe.

Měna

Oficiální měnou je jihokorejský won (KRW, ten se dělí na 100 čonů). 100 KRW je v přepočtu přibližně 2,28 Kč. Peníze si vyměňte po příletu na letišti nebo vyberte z bankomatu. Jelikož se jedná o velkoměsto, najít směnárnu nebo bankomat v centru také nebude žádný problém. V centru města je také možné platit mezinárodní platební kartou.

Víza

Víza pro vstup do Jižní Koreji nepotřebujete, i s touto zemí má ČR i SR sjednaný bezvízový styk, pokud se jedná o pobyt v délce do 90 dnů. Váš cestovní doklad by však měl mít platnost minimálně dalších 6 měsíců při vstupu na toto území.

Podnebí

V Soulu se můžete těšit na nám známe mírné podnebí, charakteristické výraznými rozdíly mezi zimními a letními teplotami a 4 ročními obdobími. Průměrná teplota v létě je kolem 25 stupňů v zimě klesá i pod nulu.

Co byste měli o Singapuru vědět?

Singapur (anglicky Singapore) je extrémně bohatý městský stát nacházející se v jihovýchodní Asii na stejnojmenném ostrově. Název města je odvozen ze sanskrtu a v češtině znamená „Lví město“. Je znám svojí čistotou, přísnými zákony a velkými kontrasty. Od malajského poloostrova je oddělen Johorským průlivem. Město je plné velkých ocelových mrakodrapů a moderních obchodních center, restaurací ale i starých městských částí plných kultury, čínských, indických i arabských čtvrtích, kde jako by se zastavil čas a kde platí stále staré tradice.

Ubytování

Možností ubytování je v tomto městě hodně. Od ubytoven (guesthouse) kde budete platit cca $ 10 za noc, přes levnější čínské hotely, kde zaplatíte asi $ 30. Hotely vyšší kategorie se pohybují okolo $ 300. Obecně platí – čím vyšší kvalita tím vyšší i cena.

Co navštívit během stopoveru?

V koloniální čtvrti, která se nachází ve středu území je dobré navštívit proslulý hotel Raffles, budovu parlamentu, divadlo nebo nejvyšší soud, který je v neoklasickém stylu. Nedaleko se pak nachází nespočet muzeí (singapurské umělecké, národní nebo muzeum asijské civilizace). V čínské čtvrti se nachází nezapočet čínských chrámů. Nejznámější je Leon San See nebo Thein Hock Keng z roku 1839. Najdeme tu však i nejstarší hinduistický chrám na ostrově – svatyni Sri Mariamman, který byl založen spolu s městem na počátku 19. století.Kolem Serangoon Road je soustředěna malá Indie. Kromě velkého množství obchodů zde najdete chrámy i indické restaurace. Nejznámějším chrámem v této části je Sri Veeramakaliamman. Na Tank Road stojí chrám Thandayuthapani, kde se každoročně slaví hinduistické slavnosti Thaipusam. V arabské čtvrti plné středovýchodních bazarů najdete obchůdky se šperky i hedvábím – především v blízkosti Sultánovy mešity. Pro odvážnější z vás je nedaleko Arab Street za vodním kanál tzv. Trh zlodějů. Otevřeno je pouze dopoledne a předměty, které jsou prodávají jsou z části kradené (jde např. o imitace značkového zboží). Při nakupování však dejte pozor na kapesní zloděje! Za zábavou jedině do Pentosa zábavního parku. Dostanete se tam autobusem, lodí nebo vyhlídkovou lanovkou a kromě laserové a vodní show zde nejdete například největší asijský podmořský svět nebo se můžete vykoupat na místních plážích. Pro ty z vás, kteří milují přírodu a rostliny pak nesmí uniknout botanická zahrada s velkou sbírkou orchidejí. Na Juan Ching Road se nachází Jurongský park – kombinace japonských a čínských zahrad. Ve vzdálenosti 10 km od města na Pasir Pajang Road se nachází Zahrady tygřího balzámu, které jsou vhodné pro děti. Nachází se zde zoologická zahrada a noční safari. Přírodní rezervace severně od města nesoucí název Bukit Toman Nature Reserve je největší území s deštným pralesem v Singapuru.

Měna

V Singapuru se platí singapurským dolarem, který má sto centů. Oficiální název je dolar, jinak nazývaný také ringgit. V přepočtu je 1 dolar roven 18,5 Kč. Ve městě je množství bankomatů, z nichž můžete vybírat pomocí kartě Američan Express, Visa a MasterCard. Ty lze také platit v lepších hotelích, restauracích a obchodech. Dejte si však pozor na nelegální příplatky účtované v některých podnicích.

Víza

Pro občany ČR/SR platí bezvízový styk pro pobyt o délce do 30 dnů. Potřebujete však platný pas na dobu minimálně 6 měsíců po vstupu do země.

Podnebí

Tropické klima s vysokou vlhkostí, která mnohdy dosahuje až 100 % má v této oblasti v podstatě 2 roční období. Letní a Monzunové. Za léto se považuji dva nejteplejší měsíce v roce – květen a červen. V této době je obloha jasná, počasí slunečné a doprovázené příjemným větrem a vyššími denními teplotami. Monzunové období přichází zpravidla dvakrát ročně. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 22-34 °C.

KONTAKTY

Rezervuj si letenkuzdarma

Bezplatné konzultace probíhají v kanceláři AustraliaOnline. Proto, abychom se Vám mohli plně věnovat, doporučujeme konzultaci telefonicky předem dohodnout.

+420 221 551 553

AustraliaOnline

Bělehradská 449/51
Praha 2, 120 00
Česká Republika
Zpět na kontakty

Bezplatné konzultace probíhají v kanceláři AustraliaOnline. Proto, abychom se Vám mohli plně věnovat, doporučujeme konzultaci telefonicky předem dohodnout.

+420 532 302 302
Zpět na kontakty

Bezplatné konzultace probíhají v kanceláři AustraliaOnline. Proto, abychom se Vám mohli plně věnovat, doporučujeme konzultaci telefonicky předem dohodnout.

+421 268 265 268
Zpět na kontakty

Zpět
Stanislava Porubčanová
Stanislava Porubčanová
tel.: +61 2 9003 0456
email: sydney@australiaonline.agency
Mé zkušenosti
Adresa:
Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St.
Sydney, NSW, 2000, Austrálie
Otevírací doba:
PONDĚLÍ 09.30 až 17.00
ÚTERÝ 09.30 až 17.00
STŘEDA 09.30 až 17.00
ČTVRTEK 09.30 až 17.00
PÁTEK 09.30 až 14.00
Ukázat mapu

Bezplatné konzultace probíhají v kanceláři AustraliaOnline. Proto, abychom se Vám mohli plně věnovat, doporučujeme konzultaci telefonicky předem dohodnout.

+61 2 9003 0455
Zpět na kontakty

AustraliaOnline

Vodičkova 791/41
Praha 1, 110 00
Česká Republika

AustraliaOnline

Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St.
Sydney, NSW, 2000,
Austrálie

AustraliaOnline

Rašínova 103/2
Brno, 602 00
Česká republika

AustraliaOnline

Poštová Office Center
Poštová 503/1, 811 06, Bratislava
Slovenská republika
Sydney
(NSW)
Brisbane
(QLD)
Gold Coast
(QLD
Perth
(WA)
Noosa (QLD),
Byron Bay (NSW)
Cairns
(QLD)
Melbourne
(VIC)
Adelaide (SA),
Hobart (TSM)
Pracovní příležitosti 100 % 80 % 60 % 80 % 50 % 50 % 90 % 60 %
Výběr navazujících kurzů 100 % 80 % 50 % 80 % 20 % 30 % 80 % 50 %
Australský lifestyle 70 % 90 % 100 % 70 % 100 % 100 % 70 % 50 %
Assesment
levels
Prokázání
finančního
krytí
Povinná
docházka
Počet hod.
výuky za
týden
Flexibilní
rozvrh
Požadovaná
úroveň
angličtiny
Forma
úhrady
Délka
studia
Jazyková (ELICOS) 1
(nejnižší
riziko)
NE min. 80% 20 až 25 NE ŽÁDNÁ celé
studium
předem
12

52 týdnů
Odborná (VET) 2
(nízké riziko)
ANO NE 16 až 25 ANO INTERMEDIATE umožňuje
splátky
(3 měsíce)
3 až
36 měs.
Univerzita (HIGHER EDUC.) 1
(nejnižší
riziko)
- - 15 až 30 ANO UPPER
INTERM.
ANO
individuální
splátky
1/2 až
5 let
Co mi zajistí AustraliaOnline Co bych si měl zařídit sám
Ubytování pro začátek Mezinárodní platební kartu
Nejvýhodnější letenku Zdravotní a sociální pojištění
Převod finančních prostředků Mezinárodní řidičský průkaz
Pojištění před nástupem do školy Kopie osobních dokladů
Informační balíček Plné moci
NNezapomenutelné zážitky :) Reference od předchozích zaměstnavatelů
První dny První týden První měsíc
1. Přílet na letiště 1. Kontakt se studentským centrem AustraliaOnline 1. První návštěva školy, orientace
2. Odvoz z letiště 2. Návštěva popříletové orientace 2. Příprava pro hledání práce, resume
3. Prozatímní ubytování 3. Založení bankovního účtu 3. Získání ABN
4. Výběr nebo přesun finančních prostředků 4. pořízení SIM karty 4. Hledání práce, konečně :)
5. Nákup nejnutnějších potřeb, potravin 5. Orientace v lokalitě 5. Výlet po okolí
S registrov.
migračním poradcem
S běžnou
studentskou nebo cestovní agenturou
Svépomocí
Poradenství v oblasti
studentských i jiných druhů víz
ANO OMEZENĚ -
Odpovědnost za
poskytnuté informace
ANO ŽÁDNÁ -
Možnost ověření
dokumentů
ANO NE ZA PENÍZE
Informace o jiných
typech víz a emigraci
ANO NE -
Pravidelná
školení poradců
ANO NE -
 
Na co byste neměli zapomenout před návratem domů
Odlétáte-li dříve než končí škola, oznamte to ve škole
Nezapomeňte si přebukovat letenku
Zaplaťte v Austrálii všechny své dluhy, elektriku, telefon, internet, pokuty
Nebudete-li se do Austrálie vracet za prací, požádejte o vrácení superannuation
Podnikal-li jste, podejte daňové přiznání
Rozlučte se všemi přáteli, budete je potřebovat, až se budete vracet :)
S agenturou Pomocí
kamaráda/rodiny
Na vlastní
pěst
Pomoc
s výběrem školy
Aktuální informace o vízech
Vyřízení víza
Pomoc při hledání práce
Služby studentského centra
Asistence po dobu celého pobytu
Vyřízení dalšího víza
Cena za všechny služby ZDARMA ZDARMA ZDARMA
 
Orientační cena potravin AUD
mléko plnotučné (1 l) 2.15
máslo (500 g) 2.97
sýr (1 kg) 6
jogurt (1 kg) 5.5
kuřecí maso (1 kg) 9
hovězí maso (1 kg) 15
párky (1 kg) 3.80
šunka (1 kg) 6.50
rajčata (1 kg) 5
paprika (1 kg) 6
brambory (1 kg) 2.98
rýže (1 kg) 1.80
cereálie (600 g) 6
jablka (1 kg) 4.50
banány (1 kg) 3.98
olej (1 l) 5
vejce (12 ks) 4
minerálka (1,5 l) 2.81
džus (2 l) 5
1 balení těstovin 1
víno (1 l) 7
pivo (1 lahev/plechovka - cca 450 ml) 3.50
čaj porcovaný (25 ks) 2.16
chléb bílý toustový (700 g) 1
tuňák v plechovce (400 g) 3.50
mražená pizza (500 g) 3
mražené hranolky (1 kg) 2.50
Jak v Austrálii ušetřit („Deal portals“)
http://www.groupon.com.au
http://www.whypayfullprice.com.au/
http://www.dealmonkey.com.au/
http://www.ourdeal.com.au/home
http://www.scoopon.com.au/sydney
http://www.catchoftheday.com.au/
KURZ Min. vyžadovaná úroveň angličtiny Zakončen oficiální zkouškou
Obecná angličtina NE NE
Příprava na zkoušky IELT NE ANO
Akademická angličtina (EAP) INTERMEDIATE NE, možnost pokrašovat na Univerzitě
Příprava na zkoušky CAMBRIDGE (FCE, CAE, CPE) (UPPER) INTERMEDIATE ANO
KVALIFIKACE Délka studia
Certificate I 2 až 3 měsíce
Certificate II 2 až 6 měsíců
Certificate III 6 až 9 měsíců
Certificate VI 6 až 12 měsíců
Diploma 1 až 2 roky
Advance Diploma 1,5 až 2,5 roku
KVALIFIKACE Délka studia Popis kurzu
Bachelor Degree (Bc.) 3 až 4 roky Základní stupeň univerzitního vzdělání
1 rok 6 měsíců Navazující na bakaláři nebo na dlouhodobé praxi v oboru
Post-Graduate Diploma 1 rok mezistupeň mezi bakalářem a magisterským programem
Masters Degree 1 až 2 roky Kladen důraz na praktickou aplikaci v oboru
Doctoral Degree (PhD) 3 až 6 let Nejvyšší stupeň univerzitního vzdělání, navazující na ukončené UNI vzdělání postgraduál
Typ vzdělání Délka studia Věk studenta Povinná školní docházka
Základní škola
(Primary school)
trvá 7 až 8 let 5 - 12 let ANO
Střední škola I
(Lower secondary school)
trvá 3 až 4 roky 12 - 16 let ANO
Střední škola II
(Senior secondary high school)
trvá 2 roky 16 - 18 let NE
Nejčastější studentská zaměstnání Hrubá hodinová mzda (AUD)
Servírka, číšník, barman (Waiter, Waitress, Bartender) 17-20 + Tips
Pomocná síla do kuchyně (Kitchenhand / Sandwichhand) 16-18
Obsluha v kavárně (Barista) 17-20 + Tips
Rozvoz pizzy 17-20 + Tips
Práce v pekárně 16-19
Uklízeč(ka) v hotelu či v kancelářích 16-22
Doplňování zboží v supermarketech 18-24
Mytí aut v mycích linkách 16-18
Obsluha benzínových stanic 16-20
Roznášení letáků 16-18
Sběr ovoce (zajištěné ubytování na farmě) 16-18
Pokladní v supermarketu 19-25
Pomocné práce na stavbách 20-30
Noční stěhování kanceláří 20-30
Mytí oken 16-22
Nejznámější webové portály s nabídkami práce
www.airtasker.com
www.careerone.com.au
www.careersonline.com.au
www.employment.byron.com.au
http://www.jobs.com.au
www.jobserve.com
www.jobs.nsw.gov.au
www.mycareer.com.au
www.partistaff.com.au
www.seek.com.au
www.spotjobs.com/part-time-jobs
www.studentedge.com.au/jobs
www.traveljobs.com.au
www.workingstudent.com.au
workaboutaus.worldsecuresystems.com
Nejznámější webové portály s nabídkami práce
www.ambitengineering.com.au
www.citirecruitment.com
www.industrialrelations.nsw.gov.au
www.hays.com.au
www.hudson.com.au
www.jobs.adecco.com.au
www.jobserve.com/au/en/Job-Search
www.launchrecruitment.com.au/job-search
www.manpower.com.au
www.paxus.com.au
www.timerecruitment.com.au
www.vantagerecruitment.com.au
Výše zdanitelného příjmu (v AUD) Residenti Neresidenti
0 - 18.200 0 32,5 centu z každého $ 1
18.201 - 37.000 19 centů z každého $ 1 přes $ 18.200 32,5 centu z každého $ 1
37.0001 - 80.000 $ 3.572 + 32,5 centů z každého $1 přes $ 37.000 32,5 centu z každého $ 1
80.001 - 180.000 $ 17.547 plus 37 centrů z každého $1 přes $ 80.000 $ 26.000 + 37 centů z každého $1 přes $ 80.000
180.001 a více $ 54.547 plus 45 centrů z každého $1 přes $ 180.000 $ 63.000 + 45 centů z každého $1 přes $ 180.000
Letecká společnost Origin Destinace Délka letu, včetně mezipřistání Mezipřistání / STOP-OVER Frekvence letů z Prahy
Emirates (EK) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne + všechny destinace v Austrálii 22,5 hod. Dubaj, Singapore, Kuala Lumpur, Bangkok denně
Korean Air (KE) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 28 hod. Soul (Jižní Korea) denně
Singapore Air (SQ) Praha Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne, Adelaide 28 hod. Singapore denně
Cathay Pacific (CX) Praha Sydney, Brisbane, Cairns, Adelaide, Melbourne, Perth 28,5 hod. Hong Kong některé destinace denně
China Airlines (CI) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 43 hod. Taipei PO, ÚT, SO